Wielu z nas chciałoby się cieszyć widokiem kwiatów przez cały rok. Niektóre z nich kwitną tylko latem, dlatego zimą nie możemy ich hodować. Jednak to nie znaczy, że zimą musimy zrezygnować z posiadania pięknych roślin. Musimy tylko wybrać te, które kwitną także zimą. U nas na pewno znajdziesz jakąś piękną roślinę dla siebie!

Kalanchoe

Kalanchoe jest bardzo popularnym gatunkiem rośliny kupowanym w sklepach. Jest bardzo często wybierana, z uwagi na fakt, że nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest to kwiat idealny dla osób zapominających o regularnym podlewaniu lub po prostu nieznających się zbytnio na ich uprawie.

Kalanchoe nie wymaga zbyt częstego podlewania. Nie należy jednak przesadzić z ilością podlewanej wody, gdyż kwiat może zacząć gnić. Kalanchoe najlepiej rośnie w ciepłym i nasłonecznionym miejscu.

Zimowe kwiaty

Azalia

Azalia również jest bardzo znaną rośliną, występującą w wielu kolorach. Nie jest wymagająca, jeśli chodzi o pielęgnację. Ważne jest natomiast miejsce, gdzie będzie stała. Nie należy jej stawiać w miejscach narażonych na przeciągi ani w okolicach kaloryfera.

Nie przesadzajmy z podlewaniem azalii. Kwiat ten także nie lubi wapnia, dlatego należy ją podlewać miękką wodą z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny.

Zimowe kwiaty

Ciemiernik

Jest to kolejna roślina polecana osobom, którym brakuje czasu na zajmowanie się roślinami. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a ten kwiat świetnie sobie poradzi sam bez naszej pomocy.

Ciemiernik nie lubi wysokiej temperatury, więc nie stawiajmy go w pobliżu kaloryfera lub innych źródeł ciepła. Za to znakomicie czuje się w chłodnym pomieszczeniu. Warto od czasu do czasu pożywić tę roślinę nie tylko samą wodą. Wystarczy do wody dodać kilka skorupek jajek, które naturalnie wzmocnią naszą roślinę.

Zimowe kwiaty

Zwartnica

Zwartnica jest rośliną, która odpowiednio pielęgnowana będzie ozdobą naszego domu nie tylko przez jeden sezon. Warto kupować te rośliny, które oprócz kwiatów, mają jeszcze kilka zamkniętych pąków.

Najlepiej rośnie w jasnych pomieszczeniach, jednak bez bezpośredniego wpływu słońca. Ziemia w doniczce musi być natomiast ciągle wilgotna.

Zimowe kwiaty