Domowe sposoby na ból głowy

Domowe sposoby na ból głowy

Ból głowy może wywołać wiele czynników. Mogą to być brak snu, stres czy zbyt długie przesiadywanie przy komputerze. Jeśli poznamy przyczynę bólu głowy, spróbujmy go pokonać bez konieczności łykania tabletek.

Czytaj

Pij koktajle na zimowe rozgrzanie!

Pij koktajle na zimowe rozgrzanie!

Jesień i zima to czas, kiedy potrzebujemy więcej energii, aby nie marznąć. Z tego też powodu częściej odczuwamy głód i spożywamy posiłki z większą ilością kalorii. Aby nie przybrać na wadze właśnie w tym okresie, wybierajmy odpowiednie produkty. Najlepiej przygotowywać z nich pożywne koktajle, które nie dość, że nas rozgrzeją, to jeszcze nasycą na długi czas. Wybierajmy kasze, warzywa korzeniowe i oczywiście przyprawy, których olejki eteryczne poprawiają nasze krążenie i nie pozwalają nam marznąć.

Czytaj

Jak chronić szkliwo zębów? - 5 sposobów

Jak chronić szkliwo zębów? - 5 sposobów

Piękny uśmiech to podstawa! Dlatego codziennie musimy dbać o higienę jamy ustnej. Jeśli będziemy dbać o szkliwo, wzmocnimy tym nasze zęby. Należy przestrzegać kilku zasad oraz regularności. Pomogą nam w tym nie tylko odpowiednie środki, ale też odpowiednie nawyki.

Czytaj

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoagresywną, co oznacza, że układ odpornościowy atakuje własne kości stawów i tkanki, co powoduje przewlekłe stany zapalne. Atakuje głównie stawy rąk i nóg, co utrudnia poruszanie się oraz codzienne funkcjonowanie chorych. Jakie są objawy i leczenie RZS? Jak powstrzymać postęp choroby?

Czytaj

Jak usunąć sól z butów?

Jak usunąć sól z butów?

Już niedługo nastanie zima, a wraz z nią na ulicach i chodnikach pojawi się sól. Jak zabezpieczyć nasze buty przed solą i jak ją usunąć domowymi sposobami nie niszcząc przy tym obuwia? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Czytaj

Jakie produkty zawierają laktozę?

Jakie produkty zawierają laktozę?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób cierpi z powodu zmniejszonej aktywności laktazy. Jest to powodem nietolerancji laktozy. Pojawiają się wtedy różne nietolerancje pokarmowe takie jak bóle brzucha, wzdęcia czy nudności. W takiej sytuacji należy ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z diety laktozę i produkty ją zawierające.

Czytaj

Jak często prać pościel i ręczniki?

Jak często prać pościel i ręczniki?

Sypialnia jest rajem dla drobnoustrojów i roztoczy, które żywią się martwym naskórkiem człowieka. Roztocza rozmnażają się głównie w ciepłym i wilgotnym miejscu, szczególnie na materacu czy tkaninach. Jak dbać o pościel i ręczniki, aby nasza sypialnia nie była siedliskiem bakterii i powodem alergii?

Czytaj

Deska do krojenia – pielęgnacja i czyszczenie

Deska do krojenia – pielęgnacja i czyszczenie

Każdy z nas posiada w domu kilka desek do krojenia, ale czy każdy z nas wie, jak ją pielęgnować i czyścić, by dłużej nam służyła i nie była źródłem bakterii? Przy kupnie deski nie zastanawiamy się jak ją czyścić, a każda deska wymaga innego sposobu czyszczenia ze względu na materiał, z jakiego jest wykonana. Sprawdź sposoby pielęgnacji desek z różnych z materiałów i zachowaj higienę w kuchni!

Czytaj